poczta@kawalkada.net

tel. + 48 501 610 050

Kawalkada Horseback Archery

 

IV"Strzała w Koronie" 2 etap Mistrzostw Wielopolski i Pucharu Wielkopolski

27 lipca 2017

22-23 lipca 2017 odbyły się kolejne w tym sezonie zawody w Kawalkadzie, była piękna pogoda przeplatana burzami.

Wielkie gratulacje dla grupy IV, która dzielnie walczyła podczas deszczu. w skład grupy weszli Oskar Dawid, Ola Chałupniczak, Piotr Podemski, Johannes Hofmeister oraz Beata Skoczylas.

Była to czwarta edycja zawodów pod nazwą „Strzałą w Koronie”, podczas której wielu zawodników pobiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe, jednocześnie był to drugi etap Pucharu Wielkopolski jak i Mistrzostw Wielkopolski, przed nami jeszcze jeden etapy, w październiku – druga edycja „Starcie na Skraju Puszczy”, po wszystkich etapach będzie wiadomo kto zostanie zwycięzcą Pucharu Wielkopolski (pod uwagę są brani zawodnicy z Polski oraz z zagranicy), a kto zostanie Mistrzem Wielkopolski (pod uwagę są brani tylko zawodnicy z Wielkopolski). Konkurencje zostały rozegrane na terenie Ośrodka Jeździeckiego Kawalkada w Rakowni, która leży na terenie Puszczy Zielonka. Zawody miały charakter międzynarodowy, zostały zorganizowane przez team Kawalkada Horseback Archery, przy patronatem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. Sponsorem nagród dla zwycięzców były firmy: Hilding Anders Polska Sp. z.o.o., HMA (maty łucznicze), firma Bergo oraz Agencja Eventowa Kawalkada z Murowanej Gośliny.

Dzięki sponsorom, każdy uczestnik wyjechał z pamiątką udziału w zawodach: breloczki, bony rabatowe na zakupy w sklepie bergo.pl, smaczki dla koni, koszulki, dyplomy. od miejsca 1- 5 - puchary, medale, dyplomy, maty łucznicze, walizka na łuk, żelowy pad westernowy, ogłowie bezwęzłowe, tuba na strzały, kantary z uwiązani, poduszki prozdrowotne firmy HILDING ANDERS POLSKA.

Konkurs zgromadził łącznie 19 zawodników, którzy postanowili stanąć do rywalizacji w konkurencji koreańskiej i polskiej w sobotę i węgierskiej w niedzielę. Zawodnicy, którzy pokonali największy dystans, aby do nas przyjechać, byli Pavel Polykov oraz Sergey Odinokov z Rosji oraz Johannes Hofmeister z Bawarii. Polscy zawodnicy przyjechali m.in. z Opola, Kluczborka, Warszawy, Szczecina, Krakowa, Olsztyna, Ostrowa Wlkp. Poznania.

Zawody rozpoczęły się oficjalnym otwarciem w sobotę o godz. 10. Po kilku słowach wstępu, wypowiedzianych przez właścicielkę Ośrodka Jeździeckiego Kawalkada Annę Sterczyńską oraz sędziego Łukasza Kaczora rozpoczęliśmy zmagania w konkurencji koreańskiej. Zawodnicy zostali przydzieleni do czterech grup, w każdej po czterech zawodników.
Zawody ruszyły pod czujnym okiem nowego sędziego Łukasza Kaczora.

W konkurencji koreańskiej przodował Wojtek Osiecki na Mr. Jumer Bar (Stajnia Grom), uzyskując wynik –112,308pkt. Drugie miejsce zajęła Anna Sterczyńska (reprezentacja Wielkopolski – Pro Team Kawalkada Horseback Archery), dosiadająca konia Tajfun, uzyskując wynik 103,598 pkt. Trzecie miejsce przypadło Radosławowi Kożuchowi z Krakowa dosiadającego Bostona, który ukończył pierwszą konkurencję z wynikiem 96,988 pkt.

Niesamowicie dobry wynik, w kategorii juniorów uzyskała zawodniczka z Pro Teamu Kawalkada Horseback Archery, reprezentująca Wielkopolskę, na co dzień mieszkająca w Ostrowie Wielkopolskim, trenowana przez Annę Sterczyńską – 14 letnia Olka Chałupniczak. Zawodniczka z dużymi możliwościami i ambicjami, zdobyła pierwsze miejsce, poprawiająć wynik z poprzedniej edycji, jadąc na turbo koniku polskim Kordiał, z wynikiem 107,433pkt.

Popołudniu w pięknej słonecznej pogodzie, rozegraliśmy tor polski długości 370metrów z 12 tarczami (w tym long shot), z małymi przerwami na dostarczanie strzał, przez dzielnie biegających i cały czas pomagających wolontariuszy oraz sędziego – bez nich nie dali byśmy rady. WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY. II edycja toru polskiego, który został ustawiony wg pomysłu Wojtka Osieckiego z I edycji, jest niesamowicie ciekawy, super rozstawione tarcze. Bardzo dziękujemy za pomysł i rozstawienie toru polskiego Wojtkowi Osieckiemu.
Wyniki toru polskiego… miejsce pierwsze Radosław Kożuch 115,885 pkt., miejsce drugie Wojtek Osiecki 112,370 pkt, miejsce trzecie Anna Sterczyńska 91,780 pkt.
Kategoria Juniorska – pierwsze miejsce Olka Chałupniczak, z wynikiem 91,935 pkt.

Niedziela to dzień konkurencji węgierskiej, pogoda pozwoliła nam poszaleć, natomiast grupa IV jechała w burzy. Zawodnicy wielokrotnie udowodnili, że szybkie tempo przejazdów i zmienne warunki atmosferyczne nie są w stanie im przeszkodzić w ustrzeleniu punktów.
Medal za pierwsze miejsce trafił, podobnie jak w dniu poprzednim do Wojtka Osieckiego 154,777 pkt., który tym wynikiem osiągnął rekord życiowy, tuż za nim uplasował się Bartosz Ligocki na turbo kucyku - Kordiałku, również osiągając rekord życiowy 146,915 pkt. Trzecie miejsce zajął startujący podczas burzy Oskar Dawid, uzyskując wynik 117,810 pkt. W kategorii juniorów I miejsce uzyskała reprezentantka Wielkopolski Olka Chałupniczak 105,788 pkt.

Po trzech konkurencjach, po dwóch dniach ciężkiej pracy zawodników, wolontariuszy oraz sędziego, mogliśmy ogłosić wyniki klasyfikacji generalnej. Także w tym przypadku, I miejsce na podium przypadło Wojtkowi Osieckiemu (379,455 pkt, punkty w tarczy 315), II miejsce zajął Radosław Kożuch (324,600 pkt., punkty w tarczy 273), III miejsce – Bartosz Ligocki (318,221 pkt. pkt. , punkty w tarczy 221), IV miejsce (jak w pierwszym etapie podczas zawodów „Na Wilczym Szlaku” 231.4340 pkt.), reprezentantka Wielkopolski – Anna Sterczyńska tym razem uzyskując wynik 311,232 pkt. , punkty w tarczy 227.
W Kategorii Juniorów w klasyfikacji generalnej I miejsce zdobyła Olka Chałupniczak , uzyskują rewelacyjny wynik 305,156 pkt., wynik poprawiła o ponad 50 pkt..

Jeżeli chodzi o rywalizację o Puchar Wielkopolski po drugim etapie wyniki wyglądają następująco… I miejsce Wojtek Osiecki 705,426 pkt ( punkty w tarczy 584), II miejsce Radosław Kożuch 590,569 pkt ( punkty w tarczy 496), III miejsce Anna Sterczyńska 542,666 pkt ( punkty w tarczy 412). W kategorii juniorów I miejsce Olka Chałupniczak 557,368 pkt ( punkty w tarczy 359).…. Ale wszystko jeszcze może się zmienić po 3 etapie !!!

Jeżeli chodzi o rywalizację o Mistrzostwo Wielkopolski po pierwszym etapie wyniki wyglądają następująco …. I miejsce Anna Sterczyńska 542,666 pkt ( punkty w tarczy 412), II miejsce Paweł Kaczmarek 432,047 pkt ( punkty w tarczy 275), III miejsce Piotr Podemski 394,643 pkt ( punkty w tarczy 262). W kategorii juniorów I miejsce Olka Chałupniczak 557,368 pkt ( punkty w tarczy 359). … i tutaj jeszcze wszystko może się zmienić …. 3 etapy przed nami …co pozostaje … TRENUJCIE!!!

Na zakończenie, chcielibyśmy jeszcze raz, tym razem w formie pisemnej podziękować wszystkim za okazaną pomoc w przygotowaniu tych zawodów: wolontariuszom, sponsorom, zawodnikom, teamowi Kawalkada, Wojtkowi Osieckiemu za wsparcie merytoryczne, Radkowi Kożuchowi za profesjonalną obsługę techniczną oraz niezawodnemu Łukaszowi Kaczorowi za konferansjerkę i sędziowanie, a przede wszystkim naszym dzielnym wierzchowcom za cierpliwość i wytrwałość.
Od siebie oraz w imieniu Zarządu PSŁK życzę POWODZENIA !!! Anna Sterczyńska

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=814084632101009&id=603870913122383

Created with WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

mail: poczta@kawalkada.net

tel. + 48 501 610 050 

Ul. Goślińska 74 a, Rakownia

62-095 Murowana Goślina

Kawalkada Horseback Archery

 

Ośrodek Łucznictwa Konnego

 

Patronat Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego - JEDYNY w WIELKOPOLSCE !!!

 

Właściciel i instruktor: Anna Sterczyńska

Akademia Łucznictwa Konnego

 

Nasza Akademia pomaga w nauce i podnoszeniu umiejętności w zakresie łucznictwa konnego oraz przygotowania konia do tej dyscypliny.

 

 

Trenerzy: Anna Sterczyńska i Wojtek Osiecki